Kişiye Özel Turlar

Yılbaşı, doğum günü, özel günler, düğün gibi organizasyonlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz tarihte, istediğiniz rotada, istediğiniz teknede sizin için organizasyon düzenliyoruz

Unutulmayacak anılar yaratın

Özel Günleriniz

Evlilik teklifi, yıldönümü kutlaması, doğum günleri, workshop’lar, yılbaşı gibi size özel tasarım turlar.

Bayram Turları

Bayram kalabalığını yaşamadan, sadece size özel koylarda erken rezervasyon fırsatları ile hayalinizdeki bayram tatilini deneyimleyin.

Şirket Etkinlikleri

Şirket içi motivasyon turları, ekip çalışması ve yelken eğitimleri için ahşap teknelerimizde şirketlere özel etkinlikler düzenliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mavi Tur, tekne kiralama, tekne ile tatil nasıl bir deneyim, tekne tatili hakkında kafanıza takılan her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu coğrafya iklimi için en uygun zaman Haziran – Ekim arasıdır. Deniz sıcaklığının en sıcak olduğu ve yaz turizminin en hareketli olduğu zaman aralığı bu olmasına rağmen ılıman iklimiyle Ege her zaman tekne turu ve yelken yapmaya çok uygun.

Teknelerdeki kabin sayısına göre değişir. Kabinler genellikle 2 kişiliktir. Teknenin büyüklüğüne göre kabin ve yolcu sayısı değişmektedir.

Yelken seyrinde seyir rüzgara göre şekillendiği için, rota değişkenlik gösterebilir, seyir süresi doğa koşullarına göre uzayıp kısalabilir. Yelkenli seyrinin en büyük avantajı çevreci oluşu, motor sesi yerine doğanın huzurlu seslerinin duyulması ve doğayla daha içe içe olma imkanı. 

Motor seyrinde ise daha hızlı ilerlenebiliyor ve seyir planlaması net oluyor.

Kabin sayısına ve misafir sayısına göre değişir. Misafir sayısına göre kaptan ve gemicinin yanı sıra aşçı ve kamarot da mürettebata eklenir.

Menüler tekneden tekneye değişebilir. Seçim listesi size önceden gönderilir, oradan damak tadınıza göre seçim yapabilirsiniz. Lezzetli ve zengin Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağı, vegan, vejetaryen menüler de yaratılabilir. Damak tadınıza göre menülere önceden birlikte karar verebiliriz.

Teknelerde alkolsüz içecekler genellikle menüye dahildir ve ücretsizdir. Alkollü içecekleri ya siz alıp gelebilirsiniz ya da sipariş verirseniz biz de tedarik edebiliriz.

Rotayı kaptanla birlikte o günün hava durumuna göre ve sizlerin ilgi alanlarınıza göre oluşturabilirsiniz.

Yunan adaları Türk vatandaşları için Schengen vizesi istiyor. Ancak 2024 Mart ayından itibaren kapı vizesiyle de Yunan adalarına giriş yapılabiliyor. Amerikan vatandaşları ve Avrupa Birliği vatandaşları için vize gerekmemektedir. Farklı bir ülkeden geliyorsanız, Yunanistan ülkenize vize uyguluyor mu diye lütfen önceden araştırın.

Sezonda (Haziran-Ağustos aylarında) genellikle haftalık kiralama yapılıyor. Ama farklı ihtiyaçlara göre, mesela özel günler ve özel turlar için önden bilgi alabilirsiniz.