HIC SALTA

HIC SALTA’nın ilham kaynağı, güvenlik ve konfor unsurlarını öncelikler listesinde üst sıralara koyan tekne yapımı ve kiralamadaki uzun yıllara dayanan deneyimden geldi. Türkiye’de inşa edilmiş en iyi teknelerden biridir.

Genel Özellikler
Fiyata Dahil
Fiyata Dahil Değil

2006 Yılında 43 metre uzunluğunda ve 8.20 metre genişliğinde inşa edilen Hic Salta Guleti 2014 yılında modern şekilde renovasyona uğrayıp günümüzdeki halini almıştır. 1 Master Kabin, 2 Double ve 2 Twin Kabinde 10 misafir ağırlayabilme kapasitesi vardır. Kabinlerimiz geniş, ferah ve modern bir yapıda olup TV, Klima, Duş ve Wc mevcuttur. Tam donanımlı mutfağımızda özenle hazırlanan yemeklerimizi kıç güvertede veya salonda bulunan şık sofralarımızda tadabilirsiniz. Güvertede geniş minderli oturma alanı, güneşlenme alanı ve güneşlenme minderleri yeterli miktarda mevcuttur. Konforlu içeriğiyle birlikte kendinizi adeta evinizde hissedeceğiniz teknede su sporlarının en iyilerini de yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için özel olarak hazırlanmış ekipmanları teknede rahatlıkla bulabilirsiniz. Balık tutma ekipmanları, şnorkel ekipmanları gibi içerikler burada denizin keyfini en iyi şekilde çıkartmanızı sağlayacaktır. İletişim ve güvenlik açısından da beklentilerinizi tam olarak karşılayacak bir yapıya sahiptir. İletişim cihazları, pusula, GPS, seyir cihazları, derinlik ölçer, elektronik harita gibi seçeneklerde teknede bulunanlar arasında yer alır.

Yat mürettebatının kendine ait yaşam alanı mevcuttur. Günlük tekne içi temizlik, servis, yeme-içme, bakım gibi faaliyetleri organize eden profesyonel ekibimiz mahremiyetiniz ve rahatlığınız açısından her ihtiyacınızda yanınızda olabilecek şekilde kamaralarına çekilmektedirler.

 • Başlangıç limanı masrafları ve çıkış işlemleri 
 • Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acentesi masrafları 
 • Palamar ücretleri 
 • Mürettebat servisi 
 • Dizel ve benzin giderleri 
 • Nevresim takımları ve banyo havluları 
 • Yattaki ekipmanların kullanımı 
 • Yat sigortası (kişisel seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
 • KDV
 • Kumanya, yiyecek ve içecekler
 • Teknede varsa su sporları için gerekli joker bot yakıt bedeli
 • Hava alanı transferleri
 • Yunan adaları yapılması durumunda gümrüklerdeki yurtdışı çıkış/giriş masrafları
 • Yurtdışı transitlog masrafları
 • Yabancı karasularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri
 • Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları
 • Kullanma suyu
 • Tatiliniz boyunca teknede yiyeceğiniz yemekler, içecekler, kullanılacak temizlik malzemeleri, tüp, buz vs gibi tüm tüketim malzemeleri kumanyayı oluşturmaktadır. Kumanya alışverişi hakkında tercih edebileceğiniz seçenekler tamamen size bırakılmıştır.

  Seçenek 1 Turdan önce istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak kumanya listesi alış verişini sizin adınıza biz yapabilir, siz gelmeden tekneye yüklenmesini sağlayabiliriz. Geldiğinizde alış faturaları üzerinden ilgili tedarkçilere nakit yada kredi kartı ile ödemesini yapabilirsiniz. Genel uygulamada size oldukça ciddi zaman kazandıran bu yöntem kullanılmaktadır.

  Seçenek 2 Turdan önce istekleriniz doğrultusunda hazırlanacak kumanya listesi alış verişini siz yapabilir, tekneye yükletebilirsiniz.

  Seçenek 3 Siz hiç bir şeye karışmaz tatiliniz buyunca size tam pansiyon konaklama sunarız. Bu durumda Standart, Lüks ya da Delüks menülerimizden birini tercih ederek kişi başı günlük 45 ile 55 Euro arasında değişen bir bedel ödeyerek alkollü içecekler hariç herşey dahil tatilinizi yapabilirsiniz. Alkollü içeceklerinizi dilediğiniz şekilde temin edip tekneye getirebilirsiniz.

  Her seçenekte tüm servis tekne personeli tarafından yapılmaktadır. Kumanya listesi hazırlanırken tekne personeli de dikkate alınır.

 • Rezervasyonu iptal ettirme hakkınızı kullanmak istediğinizde, rezervasyonu onaylama ve iptal tarihleri arasındaki zaman aralığına bağlı olarak aşağıda belirtilen iptal koşulları uygulanmaktadır:

  • Tekneye giriş tarihinden 90 gün ve öncesinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 20’si kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.
  • Tekneye giriş tarihinden önceki 89 ile 30 gün içerisinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 40‘ı kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.
  • Tekneye giriş tarihinden önceki 29 gün içerisinde yapılan iptallerde, tur bedelinin tamamı tahsil edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mavi Tur, tekne kiralama, tekne ile tatil nasıl bir deneyim, tekne tatili hakkında kafanıza takılan her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu coğrafya iklimi için en uygun zaman Haziran – Ekim arasıdır. Deniz sıcaklığının en sıcak olduğu ve yaz turizminin en hareketli olduğu zaman aralığı bu olmasına rağmen ılıman iklimiyle Ege her zaman tekne turu ve yelken yapmaya çok uygun.

Teknelerdeki kabin sayısına göre değişir. Kabinler genellikle 2 kişiliktir. Teknenin büyüklüğüne göre kabin ve yolcu sayısı değişmektedir.

Yelken seyrinde seyir rüzgara göre şekillendiği için, rota değişkenlik gösterebilir, seyir süresi doğa koşullarına göre uzayıp kısalabilir. Yelkenli seyrinin en büyük avantajı çevreci oluşu, motor sesi yerine doğanın huzurlu seslerinin duyulması ve doğayla daha içe içe olma imkanı. 

Motor seyrinde ise daha hızlı ilerlenebiliyor ve seyir planlaması net oluyor.

Kabin sayısına ve misafir sayısına göre değişir. Misafir sayısına göre kaptan ve gemicinin yanı sıra aşçı ve kamarot da mürettebata eklenir.

Menüler tekneden tekneye değişebilir. Seçim listesi size önceden gönderilir, oradan damak tadınıza göre seçim yapabilirsiniz. Lezzetli ve zengin Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağı, vegan, vejetaryen menüler de yaratılabilir. Damak tadınıza göre menülere önceden birlikte karar verebiliriz.

Teknelerde alkolsüz içecekler genellikle menüye dahildir ve ücretsizdir. Alkollü içecekleri ya siz alıp gelebilirsiniz ya da sipariş verirseniz biz de tedarik edebiliriz.

Rotayı kaptanla birlikte o günün hava durumuna göre ve sizlerin ilgi alanlarınıza göre oluşturabilirsiniz.

Yunan adaları Türk vatandaşları için Schengen vizesi istiyor. Ancak 2024 Mart ayından itibaren kapı vizesiyle de Yunan adalarına giriş yapılabiliyor. Amerikan vatandaşları ve Avrupa Birliği vatandaşları için vize gerekmemektedir. Farklı bir ülkeden geliyorsanız, Yunanistan ülkenize vize uyguluyor mu diye lütfen önceden araştırın.

Sezonda (Haziran-Ağustos aylarında) genellikle haftalık kiralama yapılıyor. Ama farklı ihtiyaçlara göre, mesela özel günler ve özel turlar için önden bilgi alabilirsiniz.